ESET Dynamic Threat Defense ESET Mail Security va ESET Endpoint Security xizmatlaridan boshqa o’zining uroven bezopasnosti mahsulotlarini o’z ichiga oladi.
- Detektirovanie na osnove analiza povedeniya
- Mashina obuchenie
- Obnarujenie ugroz nulevogo dnya
- O’rnatilgan sandbox
ESETning afzalliklari
Ko’p darajali himoyaNamuna olgandan so’ng, ESET Dynamic Threat Defense uchta mashina o’rganish modelidan foydalanadi. Keyin EDTD aniqlashdan qochish uchun namunani sinov muhitida ishga tushiradi. Keyin namunaning xatti-harakatlarini ma’lum naqshlar bilan taqqoslash uchun chuqur o’rganish neyron tarmog’i ishlatiladi. Keyin ESET aniqlash mexanizmi namunadagi har qanday g’ayrioddiy xatti-harakatni aniqlaydi. |
Beqiyos tezlikHar bir daqiqa qimmatlidir, shuning uchun ESET Dynamic Threat Defense ko’pgina namunalarni 5 daqiqadan kamroq vaqt ichida tahlil qiladi. Agar namuna ilgari tahlil qilingan bo’lsa, tashkilotingizdagi barcha qurilmalar to’liq himoyalanishi uchun bir necha soniya kifoya qiladi. |
Batafsil sharhTahlil qilingan har bir namuna ESET Xavfsizlikni boshqarish markazi konsolida ko’rsatiladi, uning xususiyatlari va kelib chiqishi haqida batafsil ma’lumotni aniq va qulay tarzda taqdim etadi. Bunga nafaqat ESET Dynamic Threat Defense’ga yuborilgan namunalar, balki ESET LiveGrid bulutga asoslangan himoya tizimiga uzatilgan barcha narsalar ham kiradi. |
HarakatchanlikXodimlar tez-tez ofisdan tashqarida sayohat qilishadi va ishlashadi. ESET Dynamic Threat Defense foydalanuvchi joylashuvidan qat’i nazar, fayllarni tahlil qiladi. Agar yangi zararli dastur aniqlansa, butun korporativ tarmoq darhol himoyalangan. |
Texnik xususiyatlar
Avtomatik himoyaYakuniy natijaga erishgandan so’ng, administrator qo’shimcha amallarni bajarishi shart bo’lmaydi. Server yoki ish stantsiyasi mahsuloti namunaning toza, zararli yoki noma’lum ekanligini avtomatik ravishda aniqlaydi. Noma’lum namuna tahlil qilish uchun ESET Dynamic Threat Defense serveriga yuboriladi. |
Namunalarni qo’lda yuborishFoydalanuvchilar yoki administratorlar istalgan vaqtda mos ESET mahsuloti orqali tahlil uchun namunani yuborishlari va batafsil hisobot olishlari mumkin. Administratorlar barcha jo’natuvchilarni ko’rishlari va natijalarni to’g’ridan-to’g’ri ESET Xavfsizlikni boshqarish markazida skanerlashlari mumkin. |
Elektron pochta xavfsizligiESET Dynamic Threat Defense nafaqat fayllar bilan, balki elektron pochta qo’shimchalari bilan ham ishlaydi. Biznesning uzluksizligini ta’minlash uchun ESET Dynamic Threat Defense ga faqat tashqi manzillardan elektron pochta xabarlari skanerlash uchun yuboriladi. |
MoslashtirishESET sizga kompyuteringiz uchun ESET Dynamic Threat Defense konfiguratsiyasini aniq sozlash imkonini beradi, shuning uchun administrator skanerlash natijasiga asoslanib nima skanerlanishini va nima sodir bo’lishini boshqarishi mumkin. |

ESET Dynamic Threat Defense обеспечивает еще один уровень безопасности продуктов ESET Mail Security и ESET Endpoint Security с помощью встроенной песочницы на основе технологий машинного обучения для обнаружения новых, ранее неизвестных угроз.
- Детектирование на основе анализа поведения
- Машинное обучение
- Обнаружение угроз нулевого дня
- Встроенная песочница
Преимущества ESET
Многоуровневая защитаПолучив образец, ESET Dynamic Threat Defense использует три модели машинного обучения. После этого EDTD запускает образец в песочнице, чтобы обойти защиту от обнаружения. Затем используется нейронная сеть глубокого обучения, сравнивающая поведение образца с известными шаблонами. Далее модуль обнаружения ESET выявляет любое нестандартное поведение образца. |
Непревзойденная скоростьКаждая минута на счету, поэтому ESET Dynamic Threat Defense анализирует большинство образцов менее чем за 5 минут. Если образец был проанализирован ранее, пройдет лишь несколько секунд до того, как все устройства в вашей организации будут полностью защищены. |
Детальный обзорКаждый изучаемый образец отображается в консоли ESET Security Management Center, где наглядно и удобно представлена детальная информация о его характеристиках и происхождении. Отображаются не только образцы, отправленные в ESET Dynamic Threat Defense, но и всё, что передавалось в облачную систему защиты ESET LiveGrid. |
МобильностьСотрудники компаний часто путешествуют и работают за пределами офиса. ESET Dynamic Threat Defense анализирует файлы вне зависимости от местонахождения пользователей. В случае обнаружения новой вредоносной программы вся корпоративная сеть будет немедленно защищена. |
Технические особенности
Автоматическая защитаПосле окончательной настройки администратору не придется выполнять дополнительные действия. Продукт для сервера или рабочей станции автоматически определяет, является ли образец чистым, вредоносным или неизвестным. Неизвестный образец будет отправлен на сервер ESET Dynamic Threat Defense для анализа |
Отправка образцов вручнуюПользователь или администратор может в любое время направить образец для анализа через совместимый продукт ESET и получить детальный отчет. Администратор увидит всех отправителей и результаты проверки непосредственно в ESET Security Management Center. |
Защита электронной почтыESET Dynamic Threat Defense работает не только с файлами, но и с вложениями электронной почты. Для обеспечения непрерывности бизнеса на проверку в ESET Dynamic Threat Defense отправляются электронные письма только с внешних адресов. |
Индивидуальная настройкаESET позволяет детально настроить конфигурацию ESET Dynamic Threat Defense для компьютера, чтобы администратор мог контролировать то, что должно отправляться на проверку и что должно происходить в зависимости от полученного результата. |